Zapraszamy do debaty z Ekspertami podczas konferencji:

grafika-data center

"Data Center nowej generacji"

13 czerwca 2019r., Warszawa, Wstęp wolny, wymagana http://pirbinstytut.pl/index.php/rejestracja-dc<

            Priorytetowym kierunkiem rozwoju technologii serwerowych jest obecnie nie tylko zwiększanie wydajności i pojemności. Bardzo istotne są również zagadnienia dotyczące tego jak zmniejszyć koszty infrastruktury, jak odprowadzić więcej ciepła, gdzie szukać oszczędności? Największe zyski przynosi kompleksowa, dobrze opracowana modernizacja serwerowni.

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu liderów, ekspertów i specjalistów w zakresie projektowania, budowy i zarządzania nowoczesnym centrów danych, które odbędzie się 13 czerwca 2019 roku podczas konferencji "Data Center Nowej Generacji".W programie m.in:

 • Jakub Wychowański - Członek Zarządu,Sales Manager, VECTO Sp. z o.o.
  "Dane pod specjalnym nadzorem. Jak zabezpieczyć biznes?"
  (Lawinowy przyrost danych to gigantyczne wyzwanie dla przedsiębiorstw na całym świecie. W 1992 r. globalnie powstawało 100 GB danych dziennie, w tym roku przewiduje się przełamanie bariery 50 000 GB danych na sekundę. Tak duże zasoby informatyczne wymagają zupełnie innego podejścia do kwestii przechowywania i zabezpieczania danych. Jesteśmy świadkami prawdziwego wyścigu technologicznego, w którym światowe koncerny starają się stworzyć rozwiązania IT na miarę naszych globalnych potrzeb. Czy dziś możemy skorzystać z narzędzi, które redukują ryzyko utraty newralgicznych danych niemal do zera. Czy możemy skutecznie zabezpieczyć informacje przed dowolnym zagrożeniem, a w razie jego wystąpienia reagować bez szkody dla biznesowych procesów? Na te i wiele innych pytań odpowiemy prezentując rozwiązania Data Protection, sygnowane przez DELL EMC – światowego lidera w dziedzinie zarządzania, backup’u i bezpieczeństwa danych.)
 • Wiesław Talarczyk - Director of Sales Department, Atende S.A.
  „Umowa serwisowa Data Center – co trzeba wiedzieć”
  (Celem prezentacji jest zapoznanie z know-how zawarcia rzetelnej, optymalnej kosztowo i wzajemnie korzystnej umowy na utrzymanie i serwisowanie Data Center. Podczas prezentacji, zostają przedstawione kolejne merytoryczne kroki tworzenia umowy serwisowej a zarazem swoistego porozumienia pomiędzy administratorem Data Center a firmą serwisującą.
  - Krok pierwszy „Definicje”: co nazwiemy awarią a co jest usterką, serwisowa reakcja reakcji nierówna, czy akumulatory w UPS to materiały eksploatacyjne?
  - Krok drugi „SLA”: na co my się tak naprawdę umawiamy, ile kosztuje taki a nie inny czas naprawy i czas reakcji, a czy mamy monitoring?, a za co te kary umowne, …
  - Krok trzeci „Meritum”:  co dokładnie mamy w zakresie przeglądu technicznego, czy wiemy jak rozliczyć drobne ale konieczne naprawy instalacji elektrycznej, kto wymienia paliwo w agregacie prądu, jaka jest specyfika umowy pogwarancyjnej, jaki zapewnić niezbędny zestaw części zamiennych i dlaczego jest taki drogi?)
 • Grzegorz Bernatek - Lead TMT Analyst, Audytel S.A.

„Usługi Data Center. Chmura czy kolokacja – co wybrać?”
(Podaż i jakość usług Data Center w Polsce stale poprawia się. Oddawane są do użytku nowe obiekty coraz nowocześniejsze, o znacznie wyższych parametrach bezpieczeństwa. Dostawcy widzą przewagę w obiektach dużej skali (powyżej 2000 m2 powierzchni IT). Wśród usługodawców Data Center coraz więcej jest takich, którzy w swojej ofercie nie ograniczają się jedynie do usług udostępniania powierzchni technicznej, ale także oferują szereg usług dodatkowych. Szczególną rolę grają tu rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo teleinformatyczne i ciągłość biznesową: wspomagania procesów BCP przedsiębiorstw (biura zapasowe) oraz realizacja procesów DRP. Dostawcy usług Data Center potrafią być także efektywnymi dostawcami infrastruktury obliczeniowej dla e-commerce i innych przedsiębiorstw opierających swoją działalność na Internecie.

Rynek usług Data Center w Polsce jest nadal mocno rozproszony i jednocześnie wykazuje duży rozrzut w zakresie skali i zakresu świadczonych usług. Obok dużych i bardzo profesjonalnych obiektów istnieje duża grupa mniejszych dostawców, nastawionych przeważnie na obsługę klientów o mniejszej skali działalności i mniejszych wymaganiach co do jakości usługi. Ważnym aspektem oferty wielu Data Center jest elastyczność świadczonych usług: deklarują oni możliwość dostosowania istniejącej lub nowobudowanej powierzchni do wymagań klienta, najczęściej jednak pod warunkiem współuczestnictwa w koniecznych do poniesienia nakładach na modernizację infrastruktury.)

 

 • Władysław Iwaniec - inżynier, doktor nauk technicznych, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
  "Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa danych w Data Center"
  (Podczas prelekcji poruszone zostaną tematy:
  - Podział odpowiedzialności za bezpieczeństwo systemów w różnych modelach przetwarzania chmurowego.
  - Wymagania bezpieczeństwa określone w standardach NIST.
  - Zagadnienia ochrony danych przez szyfrowanie.
  - Koncepcja BYOE - Bring Your Own Encryption
  - Transparentne szyfrowanie danych dla danych przetwarzanych i danych w spoczynku.
  - Bezpieczne kanały transmisji - BYOD czy COPE ?
  - Wnioski dla praktyków.)


Program wydarzenia na bieżąco aktualizowany jest na
stronie wydarzenia.

Tematyka konferencji:

 • Projektowanie data center
 • Budowa data center
 • Zarządzanie infrastrukturą danych – efektywność i obniżanie kosztów
 • Zapasowe centrum danych
 • Energooszczędne systemy zasilania awaryjnego
 • Wirtualizacja i automatyzacja dc
 • Chłodzenie i zasilanie w centrum danych
 • Uruchamianie i zarządzanie danymi w chmurze
 • Efektywność energetyczna – jak optymalizować koszty energii
 • Bezpieczeństwo danych – backup i ochrona danych
 • Odtwarzanie danych po awarii
 • Usługi kolokacji


Grupa docelowa:

Osoby odpowiedzialne w firmie za inwestycje, bezpieczeństwo danych, ciągłość biznesu m.in.:

 • CIO, kierownicy działów IT
 • Członkowie Zarządu ds. IT, nowych inwestycji
 • Dyrektorzy i Kierownicy techniczni
 • Osoby zarządzające infrastrukturą IT
 • Dyrektorzy finansowi
 • Szefowie bezpieczeństwa danych
 • Business Continuity Managerowie
 • Dyrektorzy strategiczni
 • Kierownicy projektów oraz analitycy
 • Administratorzy systemów IT

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Uczestnikom zapewniamy: certyfikaty uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, możliwość konsultacji z Ekspertami.


internet business

© eBiznesOnline. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.